راهنمای مرجوعی کالا و استرداد وجه

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های فروشگاه بی بی نس، فروش محصولات اصل و باکیفیت از برترین برندهای ایران و جهان است که سعی بر آن دارد به نحوی این اطمینان و اعتماد را در ذهن مشتری ایجاد کند که علاوه بر خریدی امن، محصولی باکیفیت و اصل به دست مشتری می‌رسد. بر همین اساس بی بی نس از همان ابتدا، آسودگی خاطر و رضایت‌مندی مشتری را در اولویت کار خود قرار داده است.

 • با این‌ وجود ممکن است مشتریان عزیز پس از سفارش و خرید، با مسائل یا نارضایتی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته‌ شده است.

در چه زمانی می‌توانیم از ضمانت مرجوعی کالا استفاده کنیم؟

 1. وجود ایراد و مشکل در محصولات خریداری‌شده

 • خریدار موظف است هنگام دریافت سفارش در حضور، پیک سطح شهر یا مأمور پست، اقلام سفارش را با فاکتور خرید سفارش چک نماید و از صحیح و سالم بودن کالا ازنظر فیزیکی و پلمپ بودن مرسوله مطمئن شود (درواقع از این منظر دقت شود که حمل‌ونقل مشکلی به بسته‌بندی و قوطی و جزییات فیزیکی محصول وارد نکرده باشد) و پس از تائید سالم بودن کالا ازنظر فیزیکی و تعداد ارقام سفارش، مرسوله‌ی خود را تحویل بگیرد.

نکته: بدیهی است امضاء و تائید شما به مأمور پست یا پیک سطح شهر به‌منزله دریافت کالاهای سفارش داده‌شده به‌صورت کامل و سالم تلقی می‌گردد و پس‌ازآن فروشگاه اینترنتی بی بی نس هیچ‌گونه مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت. و حق هرگونه اعتراض و شکایت را از خود نسبت به تعداد اقلام سفارش و سلامت ظاهری کالا سلب می‌نماید.

 • ممکن است محصولی ازنظر کارکرد فیزیکی دچار مشکل باشد. یعنی در هنگام تحویل مرسوله از پیک یا مأمور پست، بسته‌بندی هیچ مشکلی نداشته و کالا از نظر ظاهری سالم باشد ولی از نظر کارکرد فیزیکی دچار مشکل باشد؛ مثلاً روغن آرگان سفارش داده‌شده ازنظر ظاهری سالم بوده ولی از نظر پمپ قاب محصول دچار مشکل باشد.

 • در این صورت کاربران عزیز در طی اولین فرصت (حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا)، باید درخواست مرجوعی خود را با ارائه توضیحات به بخش پشتیبانی ارسال کنید. تیم پشتیبانی بی بی نس پس از بررسی مورد اعلام‌شده و تائید درخواست، روند لازم جهت بازگشت یا تعویض کالا را انجام می‌دهد.
 • لازم به ذکر است محصولات برقی بی بی نس قبل از ارسال کاملاً تست‌شده و سپس ارسال می‌شود. لذا از این‌ رو شامل تضمین برگشت از نظر معیوبی اولیه نمی‌باشد. (گارنتی و خدمات پس از فروش مستثنی از این بند می باشد)
 • در صورتی‌ که کالا دچار ایراد از نظر کارکرد فیزیکی بوده، هزینه عودت کالا بر عهده بی بی نس می‌باشد، بنابراین پس از بازگشت کالا به بی بی نس، باید تصویر برگه پستی را از طریق راه‌های ارتباطی برای پشتیبانی بی بی نس ارسال نمایید؛ در صورت عدم داشتن فاکتور پستی امکان عودت هزینه ارسال وجود نخواهد داشت.

2. مغایرت کالای دریافت شده با خود سفارش ثبت‌شده

 • در صورت مغایرت کالای دریافت شده با اطلاعات مندرج در سایت، مشتریان عزیز حداکثر طی 7 روز (پس از دریافت کالا) باید درخواست مرجوعی خود را با ارائه توضیحات به قسمت پشتیبانی ارسال کنید. تیم پشتیبانی بی بی نس پس از بررسی مورد اعلام‌شده و تائید درخواست، روند لازم جهت بازگشت وجه یا تعویض کالا انجام می‌دهد.

 • هرگونه دخل و تصرف در کالا، اعم از استفاده، مخدوش کردن یا باز کردن پلمپ، پاره شدن لیبل مانع از امکان بازگشت کالا می‌شود. لذا قبل از باز کردن و استفاده از محصول به تاریخ انقضا، تطابق کالا با توضیحات سایت و سفارش و سایر موارد توجه فرمایید.
 • درصورتی‌که محصول سفارش داده‌ شده با اطلاعات مندرج در سایت یا با کالای دریافت شده تطابق نداشته باشد، هزینه عودت کالا بر عهده بی بی نس می‌باشد.

3. اشتباه در ثبت سفارش توسط مشتری

 • در بی بی نس تلاش بر آن است که اطلاعات و مشخصات فیزیکی و کیفی کالا به بهترین شکل و جامع در اختیار کاربران قرار گیرد تا انتخاب بهتری داشته باشند، اما باید توجه داشت که در هنگام انتخاب کالا کاربر باید به تمام مشخصات کالا دقت نماید و سپس اقدام به ثبت سفارش نماید.

 • درصورتی‌که مشتری کالایی را اشتباهاً به‌جای کالای دیگر سفارش داده باشد امکان انصراف و یا اصلاح سفارش تا زمان ارسال سفارش می‌باشد؛ برای مثال ممکن است کاربر به‌صورت اشتباهی بجای شامپو، نرم‌کننده سفارش داده باشد در این صورت فرصت انصراف از خرید تا زمان ارسال سفارش می‌باشد.

لازم به ذکر است در زمان ارسال سفارش پیامکی در جهت اعلام ارسال مرسوله از طرف بی بی نس به کاربر ارسال می‌شود.

 • بعد از ارسال سفارش به‌هیچ‌عنوان امکان انصراف از خرید امکان‌پذیر نمی‌باشد.
 • در صورت انصراف از خرید یا تغییر سفارش تا قبل از ارسال با پشتیبانی تماس بگیرید.( روش‌های تماس)
 • در صورت تائید انصراف از خرید پس از سفارش، وجه پرداختی به کیف پول کاربر افزوده می‌شود و در صورت درخواست بازگشت وجه به‌حساب بانکی کاربر، عودت وجه پس از ثبت درخواست طی 24 ساعت انجام خواهد.

لازم به ذکر است کاربر موظف است، اطلاعات کارت‌بانکی که با فرد سفارش‌دهنده مطابقت دارد را در حساب کاربری ثبت کند و به پشتیبانی اطلاع‌رسانی کند.

نحوه ثبت درخواست مرجوعی

جهت ثبت درخواست مرجوعی، از قسمت پنل کاربری قسمت تیکت یا راه های ارتباطی دیگر, علت درخواست را به همراه تصاویر و توضیحات لازمه ارسال فرمایید. درخواست در اسرع وقت بررسی خواهد شد و نتیجه اطلاع‌رسانی می‌شود.